مقالات

مزایای ورق های کارتن پلاست

از مزایای ورق های کارتن پلاست ( شیت پلاست ):

ورق های کارتن پلاست دوام فیزیکی و مقاومت شیمیایی بالا و عمل نوسانات حرارتی از 20- تا 80+ را دارا می باشند.

کاربردهای کارتن پلاست در صنایع تبلیغاتی

کارتن پلاست برای بسته بندی انواع لوازم التحریر ، اشیاء زینتی، ساخت انواع استندها، دکورها، بردهای تبلیغاتی در ابعاد مختلف برای فروشگاهها، فضاهای سرپوشیده و سرباز، بیلبردهای شهری و تابلوهای راهنمای آویز کاربرد دارد.

کاربردهای کارتن پلاست در صنایع بسته بندی و کشاورزی

کارتن پلاست برای بسته بندی ورق های MDF و صفحات کابینتی، سقف و کفی کولرهای آبی، اجاق گاز، صفحه محافظ پشت یخچال و پانل کفی یخچال، میوه جات؛ سبزیجات؛ گوشت و ماهی، قوطی کنسرو و بطری نوشیدنی و عرقیجات و به عنوان بستر جهت پرورش انواع گل و صیفی جات به کار می رود.

کاربردهای کارتن پلاست در صنایع ساختمانی

کارتن پلاست قابل استفاده به عنوان دیوار پوش در داخل واحدهای تولیدی و سردخانه ها و دکوراسیون داخل و سقف های کاذب (کالورت گذاری و یا درز انبساط)، عایق صوتی، حرارتی، رطوبتی، پارتیشن بندی، قالب بندی، بلوک پلاستیکی، حفاظ و حصار ساختمانی می باشد.

نکات کاربردی در مورد ایزولاسیون حرارتی (عایق بندی) سالن های مرغداری

 تعریف:بطور کلی مواد عایق به موادی گفته می شود که انتقال حرارت را ازمحلی به محلی دیگر به تاخیر انداخته و یا متوقف سازند. بنابراین مواد عایق باعث کاهش تلفات حرارتی در سالن های مرغداری میشود.

مهمترین مزایای استفاده از ورق های کارتن پلاست در صنعت دام وطیور

  •    پلاست شیت مکمل پشم شیشه و فوم پلی اتیلن برای عایق گرما و سرما ( به دلیل دوجداره بودن کارتن پلاست )
  •    نصب و پوشش سقف با کارتن پلاست سریع و آسانتر خواهد بود.
  •    قابلیت شستشوی ورق های کارتن پلاست با مواد شوینده بشکل دستی یا توسط موتورهای کارواش باعث حفظ تمیزی ظاهری محیط میشود.
  •    استفاده از کارتن پلاست علاوه بر زیبایی ظاهری که دارد باعث بهره جستن از انعکاس نور در جهت روشنایی بیشترمیشود.
  •    پلاست شیت از لانه سازی پرندگان مانند کبوتر و... درزیر سقف و آلوده کردن محیط جلوگیری می کند.

کاربردهای کارتن پلاست در صنایع دام و طیور

کارتن پلاست کاشان یکی از فعال ترین شرکت ها در زمینه تولید کارتن پلاست می باشد. یکی از موارد مصرف کارتن پلاست در صنایع دام و طیور است. از مزایای استفاده از کارتن پلاست در مرغداری ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:
    نصب آسان
    خدمات پس از فروش
    آنتی باکتریال
    روشنایی بخش محیط
    عایق حرارتی و صوتی
    مناسب ترین و کم هزینه ترین نوع پوشش برای سالن های مرغداری و دامداری

تاریخچه بسته بندی و اشکال مختلف بسته بندی

در گذشته مردمان نیازی به بسته بندی مواد غذایی و فاسد شدنی خود نداشتند،زیرا برای تاًمین آذوقه ی خود ازیک منطقه به منطقه ای دیگرنقل مکان می کردند تا زمانی که محل هایی را برای اقامت دایم خود یافتند.لذا ازآن زمان به بعد مجبور به تاًمین مواد غذایی از مکان های دیگر ونگهداری آنهادر محل اقامت خود شدند.

نانو سیلور در ورقهای پلاستیکی

شرکت سپیده کویرکاشان به منظورمصرف بهینه این نوع ورق های پلاستیکی و توسعه هرچه بیشتر قابلیتهای آن، با توجه به تکنولوژی نانو پروژه مطالعه بر روی استفاده از نانوسیلور در ورقهای تولیدی خود را آغاز کرد. دراین راستا این شرکت برای دستیابی به کارائی بهتر و افزایش کیفیت تولیدات خود اقدام به عقد قرارداد با پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران کرد.

تولید این ورق ها را می توان گامی بزرگ درمسیرسالم سازی محیطهای تولیدی دانست که آلودگی، بزرگترین معضل آنها می باشد.

ورقهای ضد باکتری

پروژه جدید شرکت سپیده کویرکاشان این امکان را فراهم آوردکه بسیاری از صنایع مصرف کننده ورقهای پلاستیکی شیاردار از جمله صنعت بسته بندی کشور به ورق هایی با فن آوری نانو دست پیدا کنند . این ورقها ویژگی آنتی باکتریال( ضد باکتری و میکروب ) داشته و ضد بو هستند.

صفحه‌ها

لینک های مرتبط